| raluk89cool a întrebat:

Cu o saptamana in urma am fost sa ma cantaresc la una din farmaciile orasului. Am constatat ca am 75 de kg, inaltimea de 1.69 m, indicele masei corporale 26.5.Mai jos pe bonul respectiv imi detaliaza indicele masei corporale:de la 25 la 30:SUPRAPONDERAT.Pana in prezent nu am tinut niciun fel de regim/dieta. Fac sport de 2 ori max.pe saptamana. M-am ingrasat foarte mult in zona abdomenului de 1 an de zile. Imi doresc sa slabesc.As vrea sa ma sfatuiti ce pot face? Sau unde sa merg? Multumesc! Raluca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Buna,
Un mod de a putea slabi este acela de la merge la sauna de cel putin 2-3 ori pe saptamana.
Trebuie sa ai un regim alimentat cat de cat moderat si sa inalturi prajelile, grasimile in exces.
Poti face o cura cu sucuri proaspete de fructe/legume.
Mult succes,

| hasegawa a răspuns:

Toti uram sa facem abdomene sa dam jos burtica, insa trebuie sa te straduiesti o luna jumatate sa inceapa sa aiba afect vizibil, in fiecare zi trebuie cica sa facem 180 minute gimnastica(cine face atata timp...), mergi la inot ca slabesti sigur, am slabit 4 kg intr-o luna cu 2 ore de mers prin piscina( m-am micsorat vizibil).