| CinevadinBucuresti a întrebat:

Stie cineva cat se poate slabi pe zi daca se tine o dieta de 1200 calorii? Eu unul m-am ingrasat destul de mult in ultima perioada (am ajuns aproape de 100 de kg, 98 in prezent) si doresc sa slabesc repede. Nu prea am timp sa ma duc la sala sau sa fac sport si momentan vreau sa tin regim. As vrea sa tin aceasta dieta de 1200 calorii/zi timp de 1 saptamana, cam cate kg as slabi?

3 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

2-3kg Maxim in prima saptamana, dupa vei stagna enorm si vei slabi 300g pe saptamana maxim.

Fara sport nu prea ai cum, o sa stagnezi...si cu sport stagnezi dar macar arzi tesut adipos si cresti in masa musculara, chiar daca greutatea e tot pe acolo.

| CinevadinBucuresti explică (pentru ZyReXe):

Bine, chestia e ca nu sunt genul care sta toata ziua pe scaun, ba din contra, sunt pe drumuri toata ziua, pot spune ca parcurg kilometrii intregi mergand pe jos, dar timp ca sa fac exercitii fizice, nu prea.

| peperonies a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.

crezi ca animalele isi numara caloriile de nu se ingrasa?