| anonim_4396 a întrebat:

Cui se poate acorda pensie de invaliditate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unui invalid :p (bolnav)... daca are dosar si, indeplineste conditiile.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

"Pensie de invaliditate" nu exista.
Exista pensie de boala, in 3 grade, care se acorda de comisia medicala judeteana cu aceasta destinatie si
Exista ajutor de invaliditate / handicap, care se acorda celor care sunt inscrisi la asociatia judeteana de profil.