| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Cum aflu cata grasime am slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu cantarul.
Prima data slabesti grasimile, dupa aceea carnea, ultima data raman oasele.
Pana la greutatea normala SIGUR scade doar grasimea acumulata.

Daca nu te pastrezi cel putin un an, locul gol al grasimiii date jos se reumple rapid, fiindca organismul "repara" lipsurile. Daca organismul "a uitat" de grasime si s-au inchis locurile unde au fost depozitele, atunci te vei reingrasa mai greu sau chiar deloc.

| RAY a răspuns:

Nu ai cum sa afli asa ceva,decat daca ai face o anumita analiza, practic un curent ar trece prin tine si ar analiza masa musculara, grasimile, apa asa nu ai cum, fizic poti vedea burtica a scazut?

| David_Vaduva_1998 explică (pentru RAY):

Pai da m-am uitat la bicepsi aveam grasime sti era grasimea atarna cu bicebsi acum nu mai atatna e mai drept e 100 % fara 3 cm si burta e mai mica fata de 94 de kg in doar 20 de zile cred ca am exacerat sti cum am dat 9kg rapid pentru ca am mai zis inrun coment am mancat doar un ou fiert la 4 timp de 8 zile ce era complet nesanatos

| RAY a răspuns (pentru David_Vaduva_1998):

Dietele nu au sens, 95% se ingrasa inapoi si rapid, trebuie inteles ceva caloriile conteaza, de exemplu 2 pungi de bomboane cu caramel au 1200 de calorii plus ce mai manc trec de 2000 cum naiba sa slabesti, tu numai te agita cu dieta o sa revi la normal si o sa te ingrasi rapid, repet o dieta restrictiva nu e buna, manca diverstificat, organismul cere asta, burtica prima scade sa stii