| mvmi25 a întrebat:

Cum aflu indicele de grasime din organism?

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

@Benessere
Asa am gasit si eu.Dar ai grija mvmi25 sa te masori cu atentie si sa introduci datele corect si sa selectezi acolo feminin, ca sa iasa cat mai corect posibil.Bafta! happy

| mvmi25 explică (pentru Floreenofficial):

De ce sa pun feminin? Mie mi-a iesit un indice de 12, 9%. Este bine?

| Floreenofficial a răspuns (pentru mvmi25):

Pai de unde era sa stiu ca esti barbat?! Nu ti-am dat click pe alte intrebari ca sa te spionez.Credeam ca doar fetele se ocupa de chestii din astea, dar nu te acuz, adica nu te simti rau din cauza asta.Nu stiu daca e bun procentul ca nu am mai facut niciodata, scuze. sad

| mvmi25 explică (pentru Floreenofficial):

Da ai dreptate aici e vina mea.Si nu ma simt deloc rau ca vreau sa aflu indicele de grasime din corp pentru ca sunt preocupat de fitness.

| Floreenofficial a răspuns (pentru mvmi25):

Foarte bine, sa mergi la sala e ceva bun.Ai putea sa intrebi acolo cateva persoane daca e bun procentul, sau eventual sa ti-l calculeze ei, poate au metode mai bune.

| mvmi25 explică (pentru Floreenofficial):

Eu nu merg la sala tot ce fac fac acasa din ce am invatat de pe net si de la prieteni.

| Floreenofficial a răspuns (pentru mvmi25):

Bravo tie, dar ai grija sa nu te accidentezi, sau sa faci intindere sau cine stie ce.

| mvmi25 explică (pentru Floreenofficial):

Merci

| Cosmin86 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Esti constient ca ala e o prostie, nu? Poti avea in greutatea aia masa musculara sau grasime.

E IMPOSIBIL sa determini indicele de grasime fara o consultatie DIRECTA cu un aparat, mai documentati-va si voi.