| AmazingONEx a întrebat:

Cum aș putea crește mai repede, în special în înălțime?
Și nu mă refer la acele mituri cu: stai atârnat de bară...etc
Există anumite. suplimente, medicamente, pastile care să accelereze sau chiar să mărească înălțimea inițială la care acel om poate ajunge la maturitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Joaca baschet sau volei si manaca mult.

| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa ai hrana suficienta si diversa, sa faci miscare in mod moderat, in rest nu exista retete magice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practica un sport de performanța, îți recomand basketball-ul. Pe lângă faptul ca este distractiv, ajuta și la creștere. Și-ți spun ca nu e doar un mit sau vreun lucru vrăjitorești laughing
Și eu practic basketball și sunt schimbări radicale fata de cum arătam acum câțiva ani.

Păstrează o alimentație sănătoasă, hidratează-te și nu consuma tot felul de suplimente ca sa devii Hulk in doar o săptămâna.

Vei fi in creștere pana la 20 și ceva de ani, nu-ți face griji.

| teo530 a răspuns:

Cum a zis doctorandus. Nu sunt bune toate pastilele si suplimentele astea minune prin care slabesti sau cresti in inaltime ori tu ori goguletul etc. Multumeste-te cu inaltimea pe care o ai, daca ai sub 18 ani poate mai cresti putin si nu conteaza daca esti mic, conteaza personalitatea si caracterul si daca zici ca te dezavantajeaza cand te bati cu cineva stai tu linistit ca daca stii bine sa te bati nu te face nimeni.

| AmazingONEx explică (pentru teo530):

Ceee?!
Să mă bat, hai că asta a fost bună

| teo530 a răspuns (pentru AmazingONEx):

Acum ceva timp am mai raspuns la o intrebare ca a ta la fel dar fara bataie si cel care a pus intrebarea a zis ca il dezavantajeaza la bataie. De asta am zis si de bataie.

| denisTiky a răspuns:

Crezi ca daca era ceva ce sa te faca sa cresti, oamenii care au ramas mici in inaltime, nu se tratau?

In concluzie, nu, nu exista nimic ce sa te faca sa te inalti. Mama natura ne creste pe toti in functie de corpul fiecaruia.

| Andreii00 a răspuns:

Înoată! Du-te la ștrand 2 săptămâni zilnic și înoată câteva ore în continuu! vrei crește 6-7 cm! Suplimente nu cred că există și nici nu-ți recomand, fiindcă la 40-50 de ani te micșorezi mult! Oricum baftă!

| teo530 a răspuns (pentru Andreii00):

Cum sa se micsoreze ce e spiridus? laughinglaughing

| Andreii00 a răspuns (pentru teo530):

Nu scazi în înălțime când ești mai bătrân/ă? sau tu ești de pe cosmos?