| Summer Memories a întrebat:

E adevarat ca le la volei cresti in inaltime? Dar faza cu bara, ca daca stai atarnat de o bara cresti mai repede?laughing

Voi ce ziceti?

Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Cu voleiul e adevarat. si eu fac ff mult volei pentru ca imi place laughinglove struck
si sunt chiar inaltawinking la varsta mea. dar daca vrei sa cresti poti sa practici mai mult baschet sau inot si acestea cred ca te ajuta mai mult decat voleiul. faza cu bara ii ca, chiar daca te intinde putin pana la urmatot asa ramai. dar sa stii ca orice sport te ajuta sa te dezvoltezi frumos, sa nu te astepti ca practici baschet de exemplu si imediat ai crescut laughingwinking kiss e bine sa faci sport .si te vei dezvolta corect!winking kiss

16 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Probabil iti faci mainile de 2-3 metri laughing daca stai agatat de bara. laughing

| c0rn3l1uss a răspuns:

Da. e adevarat cu voleiu`happy
laughing)... Faza cu bara?laughingtare asta .nu stiuthinking

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da poate ajuta si voleiul si cu bara stiu ca cineva imi zicea sa ma tin de ea si sa ma rotesc sau sa stau cateva minute dar daca vrei sa mai cresti apucate de baschet inot bye:*

| costyn162 a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun exact asta pentru ca nu am intalnit nici un caz pana acum. Dar ce-ti pot spune sigur este ca orice sport pe care il practici ajuta la dezvoltarea fizica a corpului.Asa ca teroia ta ar putea fi posibila.

| r8driver a răspuns:

Da... daca dansez la bara cresti foarte repede.

| Kynext a răspuns:

Daca vrei sa cresti fa volei, baschet(pref meu:X) si/sau inot... iar faza cu bara nu stiu daca e adevarata, n-am stat niciodata spanzurat de ea sa verific...laughing

| den a răspuns:

Cu voleiul probabil...cu bara sigur nu laughing

| taker009 a răspuns:

Da cu voleyul km asa e cresti dar nu f mult... faza cu bara e tampenie inventata de niste oamnei projti. k trebuie sa fi cel putin prost sa zici ca daca stay atarnat de o bara crestilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum ti-am raspuns si la intrebarea anterioara, da, voleiul te ajuta sa cresti in inaltime si sa iti modelezi trupul intr-un mod armonios (coapse, fese, etc). Cred ca meritam fundita la intrebarea anterioara. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noh...probabil ajuta si faza cu bara daca stai agatata zilnic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoria cu Basketul e o MINCIUNA, pentru ca sa poti ajunge sa practici acest sport la profesionist trebuie sa ai cel putin 1, 85...altfel nu te baga nimeni in seama... e logic ca in basker sunt numa oameni inalti pentru ca doar acei oameni sunt selectati, singurul sport care sa demonstrat stiintific ca te ajuta in creste e Inotul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cu bara am crescut 10 cm in 8 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu clar sa iti spun dar eu am practicat basket 3 ani intr-adevar dar nu o sa cresti imiediat. Eu nu m-am inalta prea mult la basket si m-am dus la voley, am stat destul acolo si inca sunt la inceput o sa te invinetesti la mana, dar o sa treaca. daca nu iti place voleyul atunci du-te la hanball dar este cam mult de alergat si este o pierdere de timp!laughinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1, 57 faza cu bara nu stiuh dar inot da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut gimnastica medicala si acolo vazand doctorul ca sunt destul de mica m-a pus sa stau destul de mult atarnat la spalier.in acea perioada am crescut destul de mult.cred ca e aceeasi chestie si cu bara:d