| tiby93 a întrebat:

Cum as putea sa imi curat lentila ochelarilor intr-un mod eficient fara sa ramana urme sau ceva si fara sa iau nu stiu ce fel de picaturi speciale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LorReen a răspuns:

Cu spirtwinkingInmoi o carpa alba (curatahee hee) in spirt. E foarte eficienta calea! Eu folosesc asa ceva si chiar functioneazawinking Vad foarte clar prin ei.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Reproduc recomandarile dr.Monica Pop:Ochelarii se spala cu apa si sapun, se clatesc si apoi in mod obligatoriu se lasa sa de usuce. Ii stergem apoi cu o laveta speciala.Uscare lentilelor este necesara ca sa nu intindem apa.Pentru calatorie sau serviciu exista un spray micut de la Amway.

| Nicolelenaa a răspuns:

Sunt la farmacie sau la supermarketuri servetele umede speciale pentru curatarea lentilelor de la ochelari
cere la farmacie si gasesti
nu stiu sigur cum se numesc big grin
fundita?

| alex2009 a răspuns:

Cu jet de apa, solutie de geamuri si o carpa speciala pentru ochelari care se gaseste in magazinele care vand ochelari.

| RUMBURAK a răspuns:

Cu detergent de vase.serios.eu asa fac.

| HardcoreCountry a răspuns:

Eu le fac cu solutia de curatat geamuri ca si eu port ochelaribig grin.