| CristinaMihaelaMara a întrebat:

Cum as putea sa ma inalt? Am 1, 58 si as vrea sa ajung la 1, 60 macar. Ce as putea face? De doua luni beau lapte in fiecare zi si nu am vazut efecte dar o sa continui sa beau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Va trebui sa mergi la dr endocrinolog ot un tratament cu hormonal.

In general ar fi bine sa faci asta pana pe la 17 ani. Altfel nu prea mai merge. Sau mai bine zis doctorul nu s-ar baga.

| Ganginicus a răspuns:

1.Daca parinti dai sunt de 1, 50 nu ai ce face.
2. Daca parinti tai sunt inalti si tu scund s-ar putea sa ai dereglari hormonale. Oricum baieti cresc pana la 21 de ani[asa se zice]

| CristinaMihaelaMara explică (pentru Ganginicus):

Tata are 1, 82 iar mama 1, 52 si se zice ca fetele seamana cu tatii tongue