| scorpiaX a întrebat:

Cum as putea sa slabesc cat mai mult intr-un timp scurt?
Am 14 ani, 1.77 inaltime si 65 de kg... dar tot mi se pare ca-s cam "pufoasa"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca am inteles bine din untrebare vrei sa slabesti mult intr-un timp util happy uite fara sport si alimebtatie sanatoasa nu slabesti cum ar trebui de aceea eu iti propun sa cauti pe youtube: jilian michaels si intra pe canalul ei care se numeste "BeFit" si acolo vei gasi o groaza de videouri care la sigur te vor ajuta! big grin ai putea face in fiecare zi 30 min sau chiar 1h si nu uita sa te alimentezi corect, multe fructe, legume fara mese mari etc si la sigur vei slabi destul de repede. Succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca am inteles bine din untrebare vrei sa slabesti mult intr-un timp util happy uite fara sport si alimentatie sanatoasa nu slabesti cum ar trebui de aceea eu iti propun sa cauti pe youtube: jilian michaels si intra pe canalul ei care se numeste "BeFit" si acolo vei gasi o groaza de videouri care la sigur te vor ajuta! big grin ai putea face in fiecare zi 30 min sau chiar 1h si nu uita sa te alimentezi corect, multe fructe, legume fara mese mari etc si la sigur vei slabi destul de repede. Succes! :*

| KMaddieK a răspuns:

Nu esti "pufoasa" la inaltimea pe care o ai. Trebuie sa ai -10kg in raport cu inaltimea, adica 67 kg. Daca incepi sa tii o cura drastica, atunci cand revii la vechiul stil le vei pune inapoi si chiar cu +. Daca tot vrei sa slabesti nu tine-o cura, ci un nou stil de viata. Pentru inceput nu mai bea sucuri carbogazoase, paine alba, si dulciuri in exces. Pe langa asta, mananca putin si nu te grabii. Vei vedea diferente, nu in scurt timp, dar vor aparea.