| elena_9071 a întrebat:

am 68 kg si 1.77 inaltimesad. nu e bine nu?big grin.stiusad. daca stiti cumva vreo dieta sau ceva v-as fi recunoscatoare.de la un timp nu mai mananc paine si dulciuri.si mananc foarte putin.si fac aproape in fiecare seara sport.alte idei cu care sa reusesc intr-o luna sa slabesc?sad. multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| staysmart a răspuns:

De ce vrei sa slabesti? Nu esti multumita de cum arati sau e vreo cerinta externa (ex. esti model sau prietenul/prietenele iti spun ca asa trebuie). Oricare ar fi motivul, iti recomand sa continui un stil de viata sanatos. Multe fructe si legume, si uite si 15 sfaturi de la experti nutritionisti care sa te ajute in orice dieta:
http://diete-slabit.com/15-sfaturi-experti-dieta
De exemplu e mai bine sa mananci portii mici si mai dese, sa te hidratezi cum trebuie si sa nu renunti la felurile de mancare preferate. Rezultatele apar in timp, nu brusc.

| princessmary a răspuns:

Daca vrei sa slabesti asculta-ma.Lasa fructele sa stii ca si ele ingrasa.SI mai ales dulciurile. Paine DELOC.fii atenta fa cura de slabire pe puncte este cea mai buna.asculta la mine.Mama mea a fost SOOOPER grasa.si de cand tiine cura aia in 2 saptamani a slabit 13-14 kilograme si e si usoara. uite aici.http://www.reteteculinare.ro/forum/discutii/cura_cu_40_de_puncte-1043/
nu trebuie sa te tot stresezi. mananci si bine si mult. iate dupa puncte trebuie sa faci in fiecare zii DOAR 40 de puncte...cine vrea sa se mentine 60 si cine vrea sa se ingrase 80...SUCCES! Poate cand o vei vedea nu iti va veni sa crezi dar este adevarata

| boboletzu a răspuns:

Mie mi se pare OK sa ai 68 dekg la 1. 77. Poti sa slabesti daca reduci consumul de carne si mananci dimineata ou fiert cu castraveti sau rosii...la pranz supa cu ceva. Orice inafarade carne, si seara mamaliga cu branza/fara branza depinde.incearca si tu, dar depinde, eu cred ca e foarte bine asa cum esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna dieta http://www.totulpentrufemei.ro/......_saptamani incearco si tu la mine a mers

| RoxyAde a răspuns:

1. 77 si 68 kg mi se pare ok...acum nah asa suntem noi fetele, mereu nemultumite de cum aratam big grin