| lizzy125 a întrebat:

Cum as putea sa slabesc fara diete? Am 13 ani si am 62 de kilograme! Am incercat sa mananc cat mai putin si sa beau multa apa, si in fiecare zi merg minim 20 de minute pe jos.Am slabit vreo 3 kilograme, dar totusi am pre Si nu vreau sa-mi cumpar exact diferit de ce am in frigider numa ca sa tin cont de dieta ( trebuie neaparat sa mananci exact ce zice acolo, ceea ce e nasol). Ajutor! Mersi. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Nu e suficient 20 de minute de mers pe jos. Fa abdomene, 20-30 pe zi, pana ajungi la 50.La varsta ta poti face multe lucruri prin care sa te distrezi si sa slabesti cum ar fi mersul cu bicicleta, cu rolele, saritul corzii, jucatul de volei cu prietenele.
Nu te infometa ca nu rezolvi nimic.
Mananca sanatos, in loc sa mananci chipsuri hamburgeri si alte prostii, mananca fructe.

| dichi a răspuns:

Cateva recomandari:

Cand ti-e pofta de dulce, mananca fructe proaspete sau iaurturi.
Cand ti-e sete, bea apa plata simpla sau cu lamaie, sau un ceai din plante.
Odihneste-te zilnic minim 8 ore pe zi.
Ultima masa intr-o zi trebuie sa o consumi cu cel putin 3 ore inainte de a te culca.

Pentru orice alte sfaturi de slabit iti recomand siteul www.cura-de-slabire.net. bafta

| loredana2012 a răspuns:

1.Renunta la chipsuri, fast food si alte chestii de genul
2.Bea apa plata sau sucuri, dar fara acid, sa fie naturale
3.Inlocuieste dulciurile cu fructe
4.Continua sa mergi cam 30 de minute

| vlaaddd a răspuns:

Alearga! Nu mai sta toata ziua la calculator. Fa mult sport.

| Aduta_adelutza_1995 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema am 13 ani si 60 de kg am incercat dar nu reusesc