| lauracostina a întrebat:

Cum ati reusit sa slabiti? in cat timp? kate kilograme? va multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Trebuie sa incerci sa mananci cat mai sanatos adica(renunta la prajeli, grasimi, dulciuri si sucuri) si fa inainte sa te pui in pat dupa masa o jumatate de ora de sport. ai sa vezi ca o sa slabesti. nu iti recomand medicamente sau ceaiuri ca dupa ele multe persoane au slabit dar dupa sau ingrasat inapoi sau chiar mai mult. BAFTA

10 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Acum cateva luni as fi raspuns altfel... acum iti spun o dieta "noua" pentru mine care mi-a atras atentia... Rinas 90 se numeste si anume dieta pentru 90 zile... adica 3 luni... dieta se bazeaza pe disocierea alimentelor... proteine, amidon, carbohidrati si fructe... astfel avem 4 zile care se tot repeta. 1 proteine, 2 amidon, 3 carbohidrati, 4 fructe... rezultate inca nu pot sa iti dau ca l-am inceput de 2 zile dar pare interesant si pana acum sunt multumita... intra si pe forumul http://forum.oneden.com/topic/3248-dieta-de-90-de-zile-partea-2/unde vei gasi detalii si multeeeee retete respectiv multe fete sau femei care tin dieta si au rezultate ffff bune... poti cere sfatul lor in orice si te vor ajuta... pe mine m-au ajut ffff mult... si pe mine ma gasesti acolo... multa sanatate si spor la slabit

| unicka a răspuns:

Am slabit intr un an cei drept 35 kg printr un regim vegetarian, am vindecat multe bolii pe care la am avut, mam simtit excelent pe parcursul regimului, suntem ceea ce mancam!

prfml
| prfml a răspuns:

Eu unul slabesc prin efort fizic si ma ingras cand nu fac efort fizic, asa ca sunt nevoit sa fac miscare care este foarte sanatoasa din mai multe privinte, de exemplu am slabit 5 kg in 7 zile.

prfml
| prfml a răspuns:

Am omis sa spun ca nu am facut exceptie la alimentatie.

| alessyca a răspuns:

Mmm eu am un organism foarte ciudatbig grin adica mananc de cate ori vreau orice si cand ma cantaresc ori vad ca am pus 2-3 kg ori am dat josbig grin... acum nu stiu fiecare cu organismul sau nu incerca curi de slabire pentru ca e posibil sa-ti dereglezi organismul si sa-ti fie mai rau big grin papi orice in cantitati mai micute, bei lichide multe si mergi pe jos cativa km pe zibig grin cel mai sanatos

| valentin_2770 a răspuns:

Eu am slabit vreo 8 kg in 2 luni si jumate.Nu am mancat niciodata mai tarziu de 7:30 seara si nu am mai mancata noaptet chiar daca veneam de la disco si alergam dupa amiaza zi de zi in afara de weekend vreo 3 km.Alergarile sunt cele mai benefice pentru slabit si inca ceva nu mai manca multa paine la masa. Sper sa ajungi la silueta pe care ti-o doresti LAURA.BYE BYE Si nu uita sa faci miscare asta e cel mai important!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa abordezi un stil de viata sanatos.Ce inseamna asta?In primul rand ca niciodata nu este indicat sa sari peste micul dejun.Este cea mai importanta masa a zilei care iti ofera energia necesara pentru a incepe ziua cu bine.Cred ca ar trebui sa te feresti pe tot ce e prajit si mai ales sa renunti la fast food(produsele fast food sunt foarte bogate in calorii si destul de nesanatoase avand in vedere modul de preparare).Important e sa ai trei mese principale si doua gustari(gustarile pot fi fructe, iaurt degresat,etc).La pranz poti servi o friptura la gratar si o salata de varza, iar seara o salata mare de cruditati.Cel putin asa mi-a recomandat mie nutritionaista la care am apelat.Mi-a mai spus ca e important sa mananci la ore fixe.Poti pierde 1 1/2 kg pe saptamana daca te tii.Stii, chiar da rezultate.Atentie la dulciuri ca au foarte multe calorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Printr-o alimentație echilibrată, formată din legume și fructe proaspete, carne slabă de piu-curcan-vită (nu mă omor cu peștele) consumate fripte, fierte sau înăbușite în ulei, lactate și brânzeturi degresate, supe de legume (nu sunt o fană a ciorbelor), cereale integrală, înghețată, sucuri fără acid, miere de albine, zahăr brun din trestie de zahăr, ceai depurativ, etc. și exerciții fizice frecvent (sală de forță) mă ajută să-mi mențin masa musculară tonică și o greutate bună pentru înălțimea pe care o am. Analizele de sânge au ieșit și ele bune.
Pa, pa.

| invatzacika a răspuns:

Cu un program personalizat Herbalife.am slabit 8kg in 3 luni si peste 25 cm in volum, si ma simt excelent.

| dametuamor00 a răspuns:

Nu papa multa paine dupa ora 6 nimic
dar mai mult stresul si supararea te salbestewinking