| anonim_4396 a întrebat:

Cum devii o persoana matinala fara sa-ti urasti viata in fiecare dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

O urasti non-stop, asta e secretul succesuluiwinking
Glumesc, depinde de tine, inainte dormeam pana la 12-13, acum nu pot sa dorm mai mult de 7:30-8:00.
Pe mine alarma m-a ajutat mult, la inceput imi era greu sa ma trezesc dar dupa cateva saptamani te obisnuiesti, de exemplu cand te trezesti nu sta in pat, nici macar 5 minute, incepe-ti ziua, fa o cafea, orice. Acest lucru te va trezi din starea aia de somnolenta.

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Mi-ai dat speranta cu acel,, inainte dormeam pana la 12'' laughing

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha, ma bucur laughing

23 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Crede-ma ca daca respecti programul de somn 23-7 sau 22-6 pentru cel putin 2 saptamani o sa te simti asa de bine ca o sa devina o obisnuinta. Dar cel mai mult conteaza sa iti incepi ziua cu bine, cu ceva pozitiv si cu placere cat de cat, ca daca nu iti place deloc sa mergi la munca sau la scoala nu iti mai arde de nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Problema e ca nu pot sa adorm atat de devreme.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt o persoana matinala si ma bucur enorm de fiecare zi cand ma trezesc foarte devreme, pentru ca am o zi foarte lunga in fata mea, o zi in care pot sa fac tot ce vreau si sa ma bucur la maxim!

Fiind puturos, habar nu ai ce pierzi, dormind atat timp din zi si din viata... de aceea imi pare rau pentru tine, ca nu te poti bucura pe deplin, de toate orele zilei de care poti profita din plin sa le traiesti, nu sa le dormi. Incarcatul bateriilor, se face noaptea, intre 10 si 6 dimineata, cand sunt 8 ore bune de somn si odihna.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Imi raspunde ea la 4 dimineata, dupa o noapte de stat pe TPU:

Răspuns la 22 August 2018 2:42 pentru întrebarea:
Răspuns la 21 August 2018 2:41 pentru întrebarea:

Te trezesti la 2 jumate, atat esti de matinala?

Esti KatyEscu, asa-i? Puti pana aici a KatyEscu.

Stai sa mai rad putin:

Răspuns la 20 August 2018 3:52 pentru întrebarea:
Răspuns la 20 August 2018 7:05 pentru întrebarea:

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In caz de nu stiai, sunt in emisfera sudica, unde soarele este demult pe cer, acum fiind deja ora 1 dupa amiaza aici.
Deci, ora 4 dimineata la tine, este ora 11 ziua, la mine!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Bravo, Katy!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te fetita de te culca, ca esti obosita rau, iar maine in loc sa te bucuri de o zi intreaga, o sa fii frustrata toata ziua.

| PersonajFictiv a răspuns:

Iti faci un program de somn, te culci la o ora fixa si te trezesti la alta ora fixa, pui alarma la trezire, dupa un timp se invata organismul.
8 ore de somn cred ca sunt suficiente, poti totusi cauta pe net detalii despre astea, din mai multe surse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te culci devreme, dar, în locul tău, n-aș putea să nu-mi urăsc viața

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De unde stii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ohhh, tu esti suflatorul in buci a lui Endoryus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea ai cum.

| Raducons a răspuns:

Conditia este sa te pui in pat devreme cel tarziu la 11 si sa te obisnuiesti sa te trezesti la aceeasi ora, intai cu alarma de la ceas, apoi te vei trezi din obisnuita cu timpul.

| alex15ccc a răspuns:

Unele persoane sunt matinale, altele pasari de noapte, depinde de persoana.

| PsyhoChild a răspuns:

Pai in primul rand daca tu ''patesti'' asta iti recomand sa lasi prostiile copilaresti deoparte( ca de exemplu: vai viata mea e de **** vaiii) ca tu nu stii cum este sa ai o viata grea, nici nu te poti compara cu alti oameni care chiar au o viata trista. Si sa stii ca cei de pe TPU nu sunt psihologi, ceea ce tu nu ai nevoie, cel mai probabil este un trend la tine sa te comporti asa. Din intrebarea ta si raspunsul pe care l-ai dat lui nugaseamnumeliber imi dau seama ca esti o fire indiferenta, rasfatata si care cauta atentie. Si doar ca sa stii intrebarea ta nu are sens, ar trebui raportata deoarece poti sa-ti urasti viata mereu, nu doar dimineata dar tu nu stii cum este sa ai acest sentiment. Puteai sa pui din prima vreau atentie si pe cineva care sa vorbeasca cu mine si gata

| anonim_4396 explică (pentru PsyhoChild):

Wtf?

| anonim_4396 explică (pentru PsyhoChild):

Ai nickname-ul PsychoChild rolling on the floor))))))))))

| anonim_4396 explică (pentru PsyhoChild):

N-ai inteles intrebarea, du-te te rog si pune-ti diagnostice la alte intrebari, multumesc pa.

| anonim_4396 explică (pentru PsyhoChild):

Esti prietena lui NuGaseamNumeLiber? Fire indiferenta? Trebuia sa plang ca m-a jignit? laughing)))))))))))))))))
Sunt rasfatata pentru ca ignor un cretin care pupa in fund numai alti cretini de pe site cu care am fost eu,, intr-un conflict''?

| Gaby212 a răspuns:

Eu o urasc si daca ma trezesc tarziu, deci no problem happy

| Mazzenine a răspuns:

Trezeste-te din somn, fa gimnastica dimineata, apoi gandeste-te ca trebuie sa te duci la scoala.