| RaMONa8 a întrebat:

Am pielea foarte uscata pe picioare maini si fata, am incercat cu ulei de masline si pe fata ma spalam tot la 10 min cu un sapun hidratant (Dave) dar in zadar.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Eu folosesc o crema de la Garnier pentru pielea uscata:D.
http://www.efarma.ro/products.php?id=4341
http://www.efarma.ro/products.php?id=4441

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Eu folosesc crema Garnier specială pentru această problemă. În cazul în care nu dă roade, mergi la un dermatolog.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Ar trebui sa incerci si tu crema aceea, nu e scumpa si chiar merita sa incercibig grin.

| monikkk a răspuns:

Sapunul nu ti-asi recomanda pentru fata nu este bun chiar daca este hidratant :P ar trebui sa incerci o crema hidratanta pentru fata iar pentru maini si picioare la fel. Daca vrei ceva natural facut acasa incearca http://www.ziare.com/articole/creme+naturale+facute+acasa sau Masti pentru hidratare

Se freaca bine un galbenus de ou proaspat cu o lingura de miere, o lingura de zmeura zdrobita si o lingura de amidon si se intinde pe fata, gat si decolteu. Dupa 30 de minute se spala cu apa calduta.

Se zdrobesc doua felii de pepene galben si doua de mango, se amesteca cu o lingura de smantana dulce si se aplica pe piele. Dupa 30 de minute se indeparteaza cu apa calduta.

Se amesteca bine un galbenus de ou proaspat cu doua linguri de branza de vaci, pana se obtine o pasta cremoasa. Se aplica masca pe fata, apoi dupa 20 de minute se indeparteaza cu apa calda.

O lingurita ulei de masline, un galbenus proaspat, o lingurita de miere, 100 g argila alba (caolin) si doua picaturi de ulei de trandafir. sper ca te-am ajutat :*