| T30D0RA a întrebat:

Cum e mai bine dimineata: sa alerg pe stomacul gol sau dupa ce mananc? Alerg seara, dar vreau sa alerg si dimineata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihneatomescu a răspuns:

Eu zic dupa... dar sa nu te apuci si u la micu de jun sa faci stomacu full.Mananca ceva usor ca daca ai stomacu plin nu prea e bine...

4 răspunsuri:
| robert1239 a răspuns:

Depinde ce urmaresti. Daca vrei sa slabesti repede este mai bine sa alergi pe stomacul gol cu conditia sa mananci imediat dupa. Daca vrei sa alergi pentru conditie fizica sa scoti timpi buni poti manca si inainte si dupa.

| Miha a răspuns:

Cel mai bine e sa nu mergi p stomacu gol(pentru ca ti se poate face rau) dar nici sa mananci ceva ''greu'' adica sa te simti plina(ca sa nu vomiti, sau alceva)un fruct, lapte cu cereale(o portie mai mica) ar fi okwinking
pace:]

| anonima_5010 a răspuns:

Eu cred ca este bine sa alergi dimineata pe stomacul gol

| saiukarra a răspuns:

Dimineata pe stomacul gol, apoi dus, apoi mic dejun, seara intii maninci, apoi alergi, apoi dus, apoi nani de somn.