| Iuliana_Ramona_1998 a întrebat:

daca vreau sa incep o dieta si vreau sa o combin cu sport cum ar fi indicat sa mananc dimineata inainte sau dupa ce fac sport? pentru ca eu alerg dimineata.

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Dupa, dar poti manca ceva usor inainte sa nu fii pe stomacul gol.

| GdX a răspuns:

Salut. Pentru o nutritie echilibrata, combinata cu exercitii fizice trebuie mers la un specialist fiindca organismul uman nu se aseamana. Asfel unele persoane au nevoie de un regim alimentar alte persoane de un alt regim alimentar. Nu te lua dupa ce gasesti pe internet sau ce iti zic altii, fiindca poti sa iti faci mai mult rau decat bine. Cand vine vorba de sanatate, trebuie intotdeauna mers la un specialist.

Răspuns utilizator avertizat
| Uvox a răspuns:

Eu nu alerg deloc (ever) dar nu cred ca nu e ok sa alergi cu stomacul plin.
Manaci dupa pentru ca oricum nu te ajuta prea mult sa mananci inainte. Poate cel mult un energy-bar.

| heracles a răspuns:

Daca alergi dimineata, e bine sa mananci cu o seara inainte, iar dupa ce faci jogging e bine sa te rehidratezi, si sa faci si streching inainte si dupa, bafta
Si apropo, pentru sanatate daca alergi pe un stadion cel mai sanatos este sa alegi prin iarba cu picioarele goale. bafta