| anonim_4396 a întrebat:

Cum e prima vizita la ginecolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ușor jenantă, dar necesară, deci suportabilă.
Nu ai de ce să-ți faci griji. Toate femeile trec prin așa ceva.

| EmaS a răspuns:

Nu este placuta.Eu am nimerit ca medic o femeie, si chiar a fost destul de brutala.Probabil ca nu se astepta sa fiu virgina, sau nu stiu care a fost cauza. Oricum, sper sa cazi pe maini mai bune.

| doctoressa a răspuns:

Buna! Nu este un consult medical tocmai placut, dar este absolut necesar.Ca sa-ti fie usor, iti recomand sa iti alegi un medic ginecolog femeie. In ce consta, pas cu pas, examenul ginecologic poti citi aici http://www.i-medic.ro/......-ginecolog

| IMC90 a răspuns:

Daca esti la prima vizita inseamna ca esti tanara, deci va fi o placere happy (pentru medicul ginecolog desigur laughing )

| DomnisoaraLove a răspuns:

Groaznic

| schajuman1344 a răspuns:

Cam nasoala.Nu te speria, ca nu e ceva de jena. Daca esti fata te intreaba anumite chestii daca esti baiat anumite chestii. Problema e ca trebuie sa te dezbraci complet, iar doctorul se va uita la organele genitale daca sunt in regula. sad ATAT! FUNDA?

| Pintican_Daniel_1970 a răspuns:

Daca vreti sa nu fiti ridiculizate de medici atunci mergeti la consultatii insotite de TATI sau de PARTENERII DE VIATA... daca tineti musai sa mergeti singure atunci nu va mai plingeti...