| Rolly a întrebat:

Cum fac sa scap de o masea deja cariata si care ma doare in fiecare an, si cand ma duceam la dentist ma trimiteau in oras sa imi fac anazile pentru masea etc. eu nu vreau decat sa o scot, cum fac? fara mesaje inutile va rog, sau daca este o solutie sa omor nervul sa nu mai am treaba cu maseaua cat traiesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zippy a răspuns:

Poti sa scoti nervul, dar asta o poate face doar un stomatolog deoarece trebuie sa iti puna un pansament in masea cu ceva pe el, iar in o saptamana sau doua o sa scoata nervul.nu doare deloc si nu te va mai durea maseaua niciodata. te duci la stomatolog si ii zici ca vrei sa iti scoata nervul