| p3mery a întrebat:

Cum imi pot da seama ca trebuie sa ma operez de apendicita.Am facut "testul" ala in care stau intinsa si ridic piciorul, dar ma doare muschiul laughing))
Dar cand fac efort mare si nu prea mananc ma doare extrem de tare de nu pot sta in picioare.
Da, fac sport.
Trebuie sa ma duc la medicul de familie sau unde?
Multumesc! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te duci la doctor.

| anonimg a răspuns:

Pai nu iti dai tu seama, ci doar medicul. El trebuie să te vadă. Du-te la un control cât de repede, si nu aștepta până când durerea se amplifica.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu toate persoanele simt acele simptome manifestate de apendicită sau mai rau, peritonita.Nu numai acel consult poate dovedi existenta uneia din cele doua ci si un consult efectuat cu un echograf.Se poate vedea apendicul inflamat prin rezultatul echografului.Asa am facut si eu si am fost operată si acum sunt bine si am 4 ani de la operatie.happy