| Edith897 a întrebat:

Buna,sunt insarcinata in 14 saptamani, de ceva vreme ma doare intre picioare,( nu burta)chiar in pasarica, nu stiu daca este normal sau nu. Daca stau intinsa nu ma doare doar daca ma ma mut după o parte pe alta sau ma ridic in picioare sau merg! Mulțumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In timpul sarcinii trebuie sa-ti alegi un ginecolog care sa te supravegheze in permanenta, sa-ti faca verificarile periodice sau la nevoie.
Cand ai fost la el ultima data?

| Edith897 explică (pentru Bula):

Acum 2 săptămâni! si a fost totul ok

| Bula a răspuns (pentru Edith897):

Pai, suna-l si spune-i simptomele.
Poate ar trebui sa faci un ecograf si ceva analize pentru clarificare.
Prin TPU nu se pot face...

| Edith897 explică (pentru Bula):

Ok.mulțumesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si medicul care iti supravegheaza sarcina ce parere are?

| DennisW a răspuns:

Nu e normal de loc! Ar fi bine sa mergi la un ginecolog cat mai urgent!