| anonim_4396 a întrebat:

Cum îți dai seama daca o persoana cu care conviețuiești suferă de o forma de psihopatie? Ce face? Cum se comportă? Minte mereu? Un om care suferă de psihopatie in unele cazuri poate sa plângă, sa simtă compasiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Minciuna este un defect de caracter și nu al unei boli.
Minciuna este act voit, deliberat, premeditat chiar, și nu reprezintă un simptom al unei boli psihice așa cum cunoaștem noi bolile psihice.
Se poate conviețui cu multe defecte ale partenerului de viață; dar minciuna nu trebuie să fie îngăduită.

| Celcestietot a răspuns:

Doar nu simte sentimentele, in rest se comporta ca un om normal, si la psihopati nu exista exceptii. Good night.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar și mint cu nerușinare pe fata gunoaiele astea

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este o regula.