| Secret5 a întrebat:

Cum mă pot îngrasa? Adică eu nu prea pot să mă îngras, am 47kg și 1, 70m înălțime la vârsta de 17 ani! Ce mi-ați putea recomanda! De mâncat mănânc foarte mult dar singurul loc unde se pune puțin câte puțin este pe burta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Surplus caloric

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand Vitamax! Mănânci chiar dacă nu vrei happy

| gogu220 a răspuns:

E foarte posibil să ai nişte viermişori intestinali şi de aceea să nu asimilezi nimic din ce mănânci. Există reţete naturiste pentru a rezolva problema asta.

| bbnnmm a răspuns:

Masa corporală ține de fizionomia fiecăruia, ceea ce contează este sănătatea și imunitatea corpului. Am aceeași problemă, am 47 de kg la 18 ani. Părinții erau foarte îngrijorați că de ce sunt atât de slabă și am făcut niște investigații medicale. Concluzia: sunt sănătoasă și imunitatea e bună. Medicii mi-au spus: "Nu contează kilogramele, poți să fi slabă, cât un băț și să ai o imunitate de fier și poți să fi mai bine făcută și să nu ai imunitate bună". Dacă ceea ce vrei tu, e să pui pe fund sau pentru niște forme mai accentuate, găsește o alimentație potrivită și fă sport, exerciții, mergi la sală.

| penus a răspuns:

Iti dau frate de la mine. Fara dobanda