| anonim_4396 a întrebat:

Cum mai poti afla daca esti insarcinata? (in afara de teste si simtome) FUNDA big grin:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ecograf si intuitie

greece12
| greece12 a răspuns:

Cu o ecografie abdominala si/sau un set de analize, la medic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce vrei mai mult decat teste si simptome? Bagati un castravete inautru si daca il scoti muscat inseamna ca esti insarcinata.

| Al3csandruta a răspuns:

Pai daca ai rau de masina, pofta mare de mancare, iti vine sa vomiti mai tot timpul.nu stiu daca chiar asa iti poti da seama. celputin asa am vazut in filme dar nu stiu daca e adevarat.big grin

| Sara2 a răspuns (pentru Al3csandruta):

Eu am pofta excesiva de mancare si rau de masina de cand eram mica big grin
trebuia sa fiu insarcinata in 25 anibig grin laughing
glumesc
dar astea nu stiu daca sunt simptome, mai degraba ti se face pofta de ceva anume