| ROberrt86 a întrebat:

Cum poate fi clasificat un ganglion limfatic umflat de 6 luni fara simptome? Medicul de familie spune ca e o adenopatie de la purtarea cercelului. Sunt curios de răspunsuri pana merg la ORL

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adenomul umflat este el însuși un simptom.

| ROberrt86 explică (pentru sadrian46):

La ORL medicul mi-a spus ca nu e motiv de îngrijorare daca nu crește peste 2cm (și daca n a crescut deloc). Totusi, nu e motiv de îngrijorare daca e la aceeași mărime de atâtea luni?

| sadrian46 a răspuns (pentru ROberrt86):

Nu este motiv.