| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate fi vindecata alergia la capsune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea se poate vindeca. Pur si simplu renunta la ele, sau mananca una, de pofta.

| gabimaris a răspuns:

Ma tem ca va exista toata viata o sensibilitate, trebuie tinut insa in frau cu antihistaminice efectul acestei alergii, trebuie diminuat la maximum! sanatate!

| mami a răspuns:

Incearca sa le storci in storcatorul de fructe, de fapt semintzele sunt periculoase
la copii este indicat sa nu le dati decat cele din gradina proprie si in cantitatzi mici dealtfel si ciresele si bine spala-te
sa nu se consume pe stomacul gol
sper ca am putut sa iti fiu de folos cu ceea ce am experimentat pe mine

| macarale a răspuns:

Nu se poate vindeca. ce poti sa faci este sa le elimini complet din alimentatie. sau daca iti plac foarte mult si nu reusesti, incearca sa nu le consumi in stare cruda. incearca dulceata sau altceva. s-ar putea sa nu ai nici o reactie alergica la fructele prelucrate termic

| hugin a răspuns:

Nu mai manca capsuni. Sunt atat de multe alte fructe extrem de gustoase. Ocoleste capsunile si ai,, vindecat,, alergia.

| doinisor a răspuns:

Nu se vindeca va trebii ca sa renunti la capsuni si nu vei mai avea probleme, cind spun renunti nu mai maninci capsuni nici o data.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt alergica. Si nu conteaza daca mananc doar una sau mai multe ...caci tot fac alergie. Cel mai bine este sa nu mai mananci...Stiu ca este greu, dar alergia asta poate face mult rau!