| AnaisC a întrebat:

Cum poate slabi cineva fara o dieta prea aspra dar nici prea mult sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MiKuTzZzA a răspuns:

Mankand mai putin...sh mai deswinking

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

In prima faza trebuie sa stergi din memoria celulelor tale ideea ca iti este foame. Senzatia de foame se inscrie in memoria celulelor. Dimineata in doua mese fructe sau legume, bine mestecate. Imediat ce te trezesti 1-2 pahare cu apa plata sau ceai neindulcit si nu reci, la temperatura camerei doar. La ora 11-12 prima jumatate de masa de pranz fara sau cu o singura feliuta de paine. Poti inlocui hevoia de paine cu orez fiert, nesarat. pe la ora 14-15 a doua semimasa de pranz. pe la ora 17 prima cina la fel de saraca in paine si pe la 8 a doua semicina. Trebuie sa maninci orice fara pofta si sa mesteci foarte bine (20-30 mestecaturi la fiecare gura de mancare. Nu uita cantarul, in fiecare zi, te cantaresti si incerci sa ai tendinta de a nu creste in greutate.
Lichide, ceai sau apa plata + fructe zemoase (grappefruit, portocale etc. cam 1, 5-2 litri pe zi. Toxinele trebuiesc eliminate, toxine rezultate din arderea grasimilor.

| Mia_8661 a răspuns:

Pai stii cum: sa-ti mai tragi de la gura ....cum se zice la noi in Ardeal......succes

| volt a răspuns:

Vrei cam multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ori vrei sa slabesti ori nu. dieta + sport=slabesti
spor la treabalaughing)))))))

| mlaruira a răspuns:

In clasa a 9-a aveam 65 kg la 1.73 m inaltime.De 2 ani am 52 kg. Nu am facut decat sa elimin pe cat posibil painea din alimentatie, sa raresc prajelile si mancatul cu mai putin de vreo 4 ore inainte de culcare. Asta nu inseamna ca m-am tinut cu dintii de aceste reguli, dar vad ca a functionat, fara prea mult stres. Cred ca ar fi totusi foarte bine daca ai descoperi si starea de bine ce ti-o dau exercitiile fizice, sigur poti gasi ceva care sa te atraga. Si nu inseamna ca trebuie sa faci in fiecare zi. Dar slabitul este doar una din consecintele lor. Pana la urma, in viata asta ne este dat un singur corp, si asa cum avem grija de el, asa va avea si el grija de noi. Iti doresc multa inspiratie si perseverenta