| NowForYou000 a întrebat:

Cum poti slabi fara dieta si sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare data cand te asezi la masa bei 2 pahare mari de apa, dupa care mananci "pe saturate".

| RAY a răspuns:

Nu se poate asa ceva

| NLS a răspuns:

Nu se poate. Doar prin sport, dieta sanatoasa (mananca multe legume si fructe(mai ales citrice, si mere, evita strugurii si nu te indopa cu banane)).
Evita sucurile din comert, pe cele cu mult zahar in special, si cele carbogazoase, evita sa mananci multa paine, cartofi si paste.
Evita dulciurile! Mai ales cele din comert.
Daca nu rezisti fara, alege ciocolata cu 70% cacao.
Bea apa cand ti-e foame!
Mananca doar carne preparata la abur sau fiarta. De peste, vita si pui in special. Fara prajeli!
Evita carnea grasa!
Cumpara/ti un aparat pentru smoothie, sau un bleder vertical. Fa-ti zilnic sucuri de fructe si legume cu pulpa (morcov, mar, zmeura proaspata sau congelata, visine congelate, mango, kiwi, pere, etc... Separat stoarce sucul unei lamai si amesteca-l cu cel obtinut anterior).
Consuma legume zilnic, in special fasole verde, broccoli, varza, mazare, ardei rosu capia, si multi morcovi.

Fa miscare si depune efort zilnic, in mod progresiv dar sustinut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa devii un fotbalist de top fara sa joci fotbal? Miscare moderata si mananci mai putin, plus somn corespunzator. Mananca intotdeauna dimineata. Posibil sa pierzi din greutate.

| francut a răspuns:

Singura solutie e cu dieta si sport combinate. Nici separat nu isi fac efectul.

| PsyhoChild a răspuns:

Este greu sa faci asta mai ales acum ca sunt sarbatori.Sa sti ca nu trebuie sa faci sport de performanta pentru a slabi.Chiar si daca mergi 2 km pe zi tot se ard caloriile.Iti recomand sa te plimbi intr-un parculet sau undeva.Eu merg 4 km pe zi si imi mentin greutatea indiferent de ce mananc.Ai grija mai ales ce mananci dimineata.De exemplu eu fac 2 km pana la scoala. Poti manca ceva simplu dimineata precum un mar sau chiar si o punga de pufuleti simpli. Orele iti vor lua gandul de la foame. Apoi cand ajungi acasa trebuie sa mananci putin iar apoi sa dormi pana seara. Dupa ce te trezesti seara poti manca din nou mai rasfatat ca sa spun asa.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Simplu: Nu poti. Prin miscare se ard calorii. Tu daca alegi sa nu faci miscare, corpul tau nu le poate arddelaughing
Si miscare nu inaseamna alergat sute de kilometri. Pana si mersul pe jos ajuta. Miscarea de orice fel

| CristinaCMH a răspuns:

Nu poti!
Asa e, lenea-i mare.

Răspuns utilizator avertizat
| Matteo1234 a răspuns:

Singura metoda pe care o vad cam cum ai specificat tu, slabirea prin infometare...da rezultate bomba, dar dupa daca te apuci iar de mancat o sa te ingrasi la loc, trebuie sa ai si vointa.

| nikyreed a răspuns:

Sa bei foaaaarte multa apa