| BuffaloSoldier a întrebat:

Se poate slabi tinand doar dieta fara sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se slabeste daca corpul nostru consuma mai multa energie decat primeste (mananci mai putine calorii decat consumi). Miscarea multa consuma calorii multe.

Daca mananci mai mult, corpul isi face rezerve pentru "caz de nevoie", sub forma de grasimi si greutate suplimentara.

| alexmaretul a răspuns (pentru Bula):

Adevarat dar trebuie sa tii o dieta multa cu legume si fructe si mult sport dar Poate incerca si dieta indiana este mai grea dar se scapa rapid de kilogramele nedorite.

| Bula a răspuns (pentru alexmaretul):

Nu cantitatea de mancare conteaza, ci DIFERENTA dintre caloriile mancate si cele consumate de corp.

Corpul uman foloseste cca 6-800 calorii zilnic, chiar daca sta nemiscat. Daca bea doar apa (fara calorii), atunci atat slabeste zilnic. Daca mananca ciorba cumulta varza (varza are calorii negative), atunci va slabi si mai mult.
Iar daca mai face si plimbare, atunci slabirea va fi si mai pronuntata.

Totul depinde de diferenta...

| RAY a răspuns:

Normal ca da, slabim non stop, ardem calorii non stop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa fie o dieta foarte drastica.In general, trebuie sa imbini dieta cu sportul(de ex niste plimbari zilnice de 30 min-1h sunt perfecte.)

| 1231242 a răspuns:

Daca iti zic ca poti tine dieta cu mcdonalds as fi nebun?

| CristinaCMH a răspuns:

Se poate slabi doar cu dieta, insa fara sport, corpul tau are de suferit.
Daca faci sport, iti modelezi corpul cum vrei.

| alexmaretul a răspuns:

In parerea mea, nu poti tine o dieta fara sport
O dieta trebuie tinuta cu mancatul de fructe si legume si mult sport pentru o viata sanatoasa.
Cu placere! Funda?