| NeverSayNowXD a întrebat:

Cum pot creste in inaltime cat mai mult intr-un timp cat mai scurt? Ce recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Inotul

| SimonaCristina a răspuns:

Fa mult sport: volei, baschet, inot. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un aparat de tortură medieval, te mai lungeşti puţin.

Mnu, mult sport, multă mişcare, te dezvolţi mai rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in crestere, cateva sporturi foarte bune pe care le poti practica sa cresti in inaltime sunt Baschetul, Inotul, Handbalul, Voley-ul. Cam in orice sport de genul poti sa cresti intr-un timp relativ scurt, destul de multi cm.

Sper ca te-am putut ajuta!

| neca a răspuns:

Pantofi cu toc inalt

| ribak a răspuns:

Recomand multe vitamine si sa joci baschetwinking

| Cosmin_Teaca_1998 a răspuns:

Tractiuni la bara, Sarituri, Fandari...

| Anduuu10 a răspuns:

Pai in primul rand... SPORT. Iti recomand baschetul, iti recomand sa mananci des si putin si sa faci multa miscare. Funda laughing?

| denys2 a răspuns:

1) Iti prinzi picioarele de tocul usii, stai cu capul in jos cu greutati in maini. Facand zilnic chestia asta, te vei lungi;
2) Exista niste operatii de lungire a oaselor prin taierea lor, si prinderea in niste suruburi;
3) Te duci la un muzeu medieval unde exista aparate de tortura: exista un astfel de aparat pentru intindere;
4) Iti injectezi Hidrogen sub pielea capului: in felul asta va aparea o forta care te va "trage" de cap in sus;
5) Te duci intr-o tara in care se mai practica pedepsirea vinovatului prin legarea fiecarui membru de un cal;
6) Incerci sa te stracori printr-o gaura foarte ingusta: vei iesi mai lunga si mai subtire (vezi Tom si Jerry);
7) Ai putea sa te si spanzuri, dar e cam riscant...
8) Te impaci cu ideea: nu esti singura la 1, 6m.

| NeverSayNowXD explică (pentru denys2):

De unde stii tu ce inaltime am?happy Daca tot nu ai un raspuns care sa ma ajute, mai bine nu raspundeai.

| BitzaTha a răspuns:

Somnul :X