| NaTuraL9999 a întrebat:

Cum pot deveni mai inalt?
La 14 ani am 1.58!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Facand un sport!
Acum, cand inca nu-i prea tarziu, un sport practicat intens si zilnic: handbal, volei, baschet, inot, tenis.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Basket, inot, intinderi, tractiuni

| cristimihailov a răspuns:

Mergi la doctorul endocrinolog, incepi o baterie de teste sa vezi daca ai probleme hormonale si sub supravegherea lui directa poate bagi tratament hormonal.

Bine-inteles ca iti vei schimba total abordarea asupra vietii si vei deveni un mare sportiv. Baschet, inot, volei, sporturi favorizante ale cresterii in inaltime.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa practici inotul.

| BuLaNNNeL a răspuns:

E genetic, nu poate fi influențată. Sportul combinat cu o alimentație echilibrată și odihna doar GRĂBESC procesul de dezvoltare, NU dezvolta mai mult decat factorii tai genetici.

| AlexSalling a răspuns:

Basket. Vei lua in inaltime, mult de tot.