| repsol a întrebat:

Cum pot folosi gazul lampant pentru a-mi intari radacinile parului? afecteaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Nu afecteaza, e chiar benefic...scapi si de paduchi in acelasi timp happy 2 in 1 big grin

1 răspuns:
pupimik
| pupimik a răspuns:

1 lingura gaz lampant, 1 lingura otet de mere, 1 ou, 1 capatana de usturoi.
Se tamponeaza mai intai radacina, apoi toata lungimea parului - tampon de vata inmuiata in amestec. Se lasa sa actioneze 3h, acoperindu-se parul cu o punga de plastic.

se foloseste o singura data pe saptamana

Din cate stiu e folosit ca tratament...deci nu cred ca afecteaza in mod negativ parul/scalpul.Doar ca...gazul lampant se gaseste mai greu