| Lolaroza a întrebat:

Bună, a folosit cineva gazul lampant pentru cresterea parului? Va aștept cu răspunsuri și cu detalii despre utilizarea lui. Și poate și experiența obținută, ceva poze cu rezultate. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

E "gaz lampant". Si da, este bun! Copiii care faceau paduchi, in satele sarace, sau pur si simplu care luau contact prima oara cu colectivitatea si se alegeau cu asa ceva, se tratau cu gaz si pe urma se spalau cu sampon cu urzica. Tare buna era combinatia asta.
Stiu ca te ajuta sa sacpi de matreata, dar trebuie sa ai rabdare. Combina 1 parte gaz si doua parti ulei de ricin (cat mai natural posibil!) happy O sa fie bine! Sanatate.

3 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Bunica mea foloseste de 40 de ani si nu are niciun fir de par alb in cap.
Sincer, nu stiu cat de bine util e, dar stiu ca berea e foarte buna.
M-am spalat cu bere pe cap un an si acum am parul bogat si lung pana la coapse happy

| Lolaroza explică (pentru Felissa13Eden):

Mulțumesc frumos pentru răspuns. Sincer am cautat mult mai multe metode. Și vreau sa o aleg pe cea mai buna. Pur și simplu parul meu de câțiva ani a stagnat. Creste foarte greu și vreau sa îl ajut într-un fel sau altul. Acum 6 ani foloseam foarte puțin ulei de ricin cu 10 minute înainte de baie, era super avem parul bogat, des, gros și creștea destul de repede. Am încercat anul trecut sa reiau tratamentul dar... Ori ceva s-a schimbat in compoziția uleiului ori organismul meu nu mai funcționează ca acum 6 ani. O sa încerc varianta cu berea. Îmi poți spune te rog cu sa o folosesc? Pe parul umed la clătire sau înainte de baie? Mersi încă o data. Pupici

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Lolaroza):

Si eu aveam aceeasi problema cu parul pana sa folosesc berea.
Se foloseste pe parul umed, nespalat cu sampon.O lasi la temperatura camerei cu o zi inainte, ca sa nu fie rece, apoi, dupa ce ai folosit-o, clatesti cu sampon. happy