| oana_oana a întrebat:

Cum pot inlatura mirosul de usturoi din gura? Ma spal pe dinti dar nu simt nicio schimbare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Apa de gura, guma de mestecat, tic-tac, bomboane mentolane... dar tot iese din stomac... sad

15 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da.incearca sa nu mai mananci asa mult usturoi(cu toate ca este indicat) dar cu cat mananci mai des si mai mult mirosul va persista mai mult.

| Dara a răspuns:

Teoretic, mirosul de usturoi persista in organism 16 ore! Practic, pentru a inlatura mirosul de usturoi, poti incerca sa mesteci 2-3 boabe de cafea, sa bei un ceai de chimen, sau, sa mesteci cateva bobite de chimen...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Trecand peste gluma cu "manaci ceapa"... Patrunjelul teoretic este o solutie, daca ii mesteci frunzele... multa guma de mestecat...

| kh1ss a răspuns:

Sa nu mai mananci usturoi happy

| pep a răspuns:

Eu stiu un principiu sau o metoda care functioneaza si am descoperit-o dupa indeluuuungi cautari...Aceasta metoda este simpla de tot si este precum un lant trofic. Acesta este urmatoarea:mirosul de ceapa il poti inlatura mancand usturoi iar mirosul de usturoi il poti inlatura mestecand patrunjel verde. Pofta buna la mancatul de ceapa si usturoi (avantaj-creste imunitatea) si succes in obtinerea scopului final: inlaturarea mirosului de usturoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maninca lamaie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca un kiwi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mâncă două, trei boabe de cafea &... good luck laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuisoarele...ar fi solutia... zic eulaughing sunt puternice.eu asa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuisoare... oricat de astringente sunt, daca le tii in gura si le mesteci te lecuiesti...plus ca daca mai adaugi si scortisoara batoane esti GATAhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ajutorul sotului

| denise89 a răspuns:

Trebuie doar sa folosesti pasta de dinti, ata dentara si apa de gura, mai mult de atat tot nu ai ce sa faci.dar nu uita sa iti periezi si limba!

| alexany a răspuns:

Ori sa manaci boabe de cafea, si bei o cana de lapte...sau mesteci incontinuu guma mentolata!

| carminis a răspuns:

Eu mananc patrunjel verde si chiar ajuta... chit ca te simti ca o ierbivora!