| AcidCuSange a întrebat:

Cum pot sa alerg mai repede, sa ma perfectionez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Ca să poți alerga mai repede îți trebuie foarte mult antrenament. Acesta dispune practicarea sporturilor de performanță sau foarte multe ture de alergare într-o sală de sport. Eu zilnic fac 30 de ture de sală mare și chiar alerg foarte repede, am câștigat și concursuri pentru alergat, dar și la alte sporturi.
Este alegerea ta ce vrei să practici. Ori alergi zilnic multe ture de teren/sală de sport ori te apuci de un sport sau două!

Sper că te-am ajutat!
Îți urez multă baftă!
Numai bine!

3 răspunsuri:
| Mirruna a răspuns:

Alearga mereu thinking

| Anonymous01 a răspuns:

Pai, eu cred ca te pot ajuta, la mine in liceu eu sunt campionul la cros, am participat la concursuri multe si am luat medalii, trebuie sa incepi sa faci in fiecare zi cate un set de exercitii pentru intindere si sa alergi in fiecare zi si o sa vezi progresul, gasesteti un traseu pe care sa fugi si te cronometrezi astfel vei progresa, funda?

| dutu_8889 a răspuns:

Ca sa poti alerga mai repede nu trebuie sa faci ture de alergare, le faci degeaba, poti sa faci rezistenta daca alergi multi km dar viteza nu creste cu mult nici nu observi rezultatele.Cel mai bine e sa cauti un antrenor de atletism, sunt anumite tehnici de invatare care in cateva luni vor da rezultate depinde de tine.Eu sunt campion national la viteza si nu fac ture de teren sa mi maresc vitezahappy