| Diushh a întrebat:

Cum pot sa fac sa imi dispara negi(veruci)... FUNDITAkiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ReusxD a răspuns:

La aproape orice farmacie gasesti Verucca Removal de la Scholl, uite cum arata http://www.chemistdirect.co.uk/......_6072.html sigur gasesti si este foarte bun, eu l-am folosit cu succes, la fel si prieteni sau rude de-ale mele. este un mic tub ca un tub de super glue cum zicea andrutza. iti mai recomand sa nu astepti sa se mareasca acei negi pentru ca in cazul in care sunt f mari probabil ca nu vei scapa decat cu cauterizare (eu am trecut prin asta) si este neplacut..mai bine acel gel pentru ca atat timp cat negii nu sunt f mari scapi cu usurinta de ei, te dai in fiecare zi si pui un pansament deasupra si se duce pana la urma, in timp ce medicii dermatologi imediat iti fac o cauterizare (ardere). Succes si sanatate!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai indicat ar fi să mergi la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi pentru tratamentul adecvat.

Sau, poţi merge la farmacie şi ceri un medicament pentru negi ( sunt diverse soluţii cu aplicare locală )...

Toate cele bune.

| vangaelis a răspuns:

Merci la dermatolog

| lumy4u a răspuns:

Rostopasca,merge garantat

| Diushh explică (pentru lumy4u):

Multumesc chiar m`au ajutat toate...>big grin

| Sadoudia a răspuns:

Exista la farmacii o solutie foarte buna "Cryopharma". Aici poti sa citesti mai multe despre ea: http://www.efarma.ro/products.php?id=3453