| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să fac să pot plânge din nou? Îmi dau câteva lacrimi, îmi curge puțin nasul și gata. Vreau să plâng ca lumea pentru că astfel mă pot descărca, dar undeva este un blocaj.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți la comandă. Caută alte modalități de descărcare. Râsul. alergatul.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Sunt într-o situație foarte de rahat și înainte de blocaj sunt 100% sigur că aș fi plâns. Intensitatea sentimentului de acum este egală cu cea a aceluiași sentiment de dinainte de blocaj.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate nu este suficient de mare impactul, incat sa plangi. Asta este... totul vine de la psihic happy
Cand o sa vina momentul sa plangi cu adevarat, te asigur ca... o sa plangi.

| Apokales a răspuns:

Fa schimbare de sex pentru ca barbatii nu plang laughing.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu plange. E aiurea rau. Mai bine forteaza-te sa razi.

| Mopmop a răspuns:

Cand vreau sa plang....imi spun cat de minunat sunt, cat de frumos sunt, nimic nu ma poate dobori psihic, ce multe am realizat in viata, cum va fi urmatoarea relatie de iubire, cat de mult castig pe luna de la munca, ce prieteni minunati si desinteresati am! Si cand realizez ca ma mint singur ma pufneste rasul!
Acum, lasand gluma la o parte e ok ca sin cand in cand sa plangi insa o poti face doar in interior! Nu trebuie sa demonstrezi ca plangi cuiva! Si ca o paranteza, problemele vietii sunt inerente asa incat nu e mai bine sa cauti o rezolvare in loc sa plangi sau sa te plangi?
Mult succes si sanatate iti doresc!

| anonim_4396 explică (pentru Mopmop):

Mulțumesc. Ai putea să intri pe blogul Personalitate Alfa. Sunt o grămadă de materiale motivaționale acolo. Încă nu am putut să studiez foarte mult, deoarece l-am descoperit recent, dar din puținul pe care l-am studiat pot să îți spun că merită.

| Mopmop a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci mult! Am sa ma uit la ceea ce ai recomandat!

| anonim_4396 explică (pentru Mopmop):

Mă bucur că pot ajuta.

| blairelovesmusic a răspuns:

Dă-ți câteva palme zdravene şi o să vezi ce repede vin lacrimile. laughing (Pe bune chiar funcționează, am încercat pe vară-mea şi a mers)

| Mopmop a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Tare de totlaughing) si daca nu are verisoara ce sa faca?

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Mopmop):

Sa incerce pe ma-sa laughing

| florin926481f a răspuns:

Sa te drscarci plangand nu inseamna neaparat sa urli si sa bocesti.