| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa tratez acidul din stomac cu un leac naturist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Acidul gastric in exces poate fi redus cu bicarbonat de sodiu alimentar. Se dizolva o lingurita de bicarbanat de sodiu intr-un pahar cu apa si se bea, pe loc vor apare niste eructatii, dupa care te vei simti mai bine si nu vei mai simti aciditatea gastrica. Desigur ca este bine sa mananci alimente care nu sunt prajite, in general mai dietetic si sa elimini dulciurile care produc aciditate. Multa sanatate

Bula
| Bula a răspuns:

Mananci in mod regulat, alimente care absorb sucul gastric si nu mananici mancaruri "grele" are produc mult acid gastric.
Listele sunt lungi...

cristian
| cristian a răspuns:

Zeama de cartofi.

| Darry a răspuns:

Biscuitii sunt buni pentru acidul gastric...

| dalea a răspuns:

Acest raspuns este mai mult pentru ceciliarepede:de multe ori doctori de prestigiu si-au trimis pacientii sa urmeze aceste "leacuri babesti" care, culmea, desi apartin secolelor trecute au dat rezultate bune acolo unde medicina alopata era neputincioasa.

| csintalan a răspuns:

... expert TPU a scris corect, eu mai adaug pe stomacul gol...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu vrei tu sa te duci la doctor? leacurile babesti apartin altui secol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sant pastile la farmacie, Antacid, Malox...sant foarte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sucurile prospete din anumite legume sint recomandate pentru. tratarea acidului sau ce altceva?