| carlasilvana2000_5680 a întrebat:

Cum pot sa slabesc in mai putyn de 2 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de arderile calorice, alimentație, mișcare.
2-4 kilograme.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Iti faci un program cu o dieta echilibrata fara multe grasimi si bei apa cand ti-e sete, sucurile chiar si cele fara acid ingrasa.

| Dannyjj a răspuns:

Nu este bine, nu este sănătos să te îngraşi sau să slăbeşti repede.

Ca să slăbeşti:
-SCOATE din "meniu" mâncărurile fast food şi ducliurile.

-nu consuma în exces carbohidraţi(pâine, orez, cartofi, murături, dulciuri, biscuiţi, făinoase) am zis să nu consumi în exces, deci nu am zis să nu consumi deloc, poţi mânca din aceste alimente dar nu în exces.

-Consumă mai puţin din alimentele bogate în proteine(mezelurile, lactatele, ouăle)consumi mai puţin decât de obicei.
Să nu renunţi la cele 3 mese pe zi, ca sa slăbeşti nu trebuie să renunţi la mâncare(vrei să slăbeşti nu să te îmbolnăveşti).

-Fă mişcare zilnic, 45 de minute- o oră.

| comansorin a răspuns:

Pai mai mult ca simplu!
1) Termini cu tot ce e prajit in ulei de floarea soarelui si poti praji in ulei de palmier(il gasesti in supermarkrturi)
2)Mananci salate si fierturi si fript
3)Gata cu dulciurile!

fundita :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde,mai exact,si cat iti doresti sa slabesti. Poti slabi, fara probleme, in jur de 10 kg in 2 luni(poate ceva mai putin sau putin mai mult,lucrul acesta depinde de fiecare organism in parte).
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte, alune, migdale sau fistic.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile din alimentatie(contin foarte multe kcal,datorita uleiului).Nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie(are si ea rostul ei, fiind baza acesteia), ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare pe zi te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

| xBlonde a răspuns:

Eviti alimentele bogate in grasimi.
Faci exercitii in casa sau aerobic.
Uite si un articol care te-ar putea ajuta:d:
http://www.eva.ro/......36563.html