| ErikS a întrebat:

Cum pot scapa de carii acasa? Nu pot ajunge la dentist in perioada aceasta si as vrea sa stiu si cat ar costa la el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ai sanse sa tratezi cariile acasa. Trebuie sa mergi la dentist fiind ca o carie care la suprafata pare mica, ar putea de fapt sa nu fie, iar netratata la timp cauzeaza alte probleme mai grave. Mai asteapta o perioada si mergi la dentist.

| PainTech a răspuns:

Dentistul ca sa te scape de carii sapa efectiv in masea si umple dupa cu o substanta care se intareste.

Cum ai vrea tu sa faci asta acasa?

| ancaval a răspuns:

Nici o șansă fără medic.
Evită dulciurile, țigărilor, alcoolul, sucurile!

| NuCitescNotificari a răspuns:

Nu se poate sa scapi de carii acasa.