| DanPreda a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri sunt, sunt disperat nu mai stiu ce sa fac..acum vara au inceput sa imi apara si pe piep umeri si spate..cam cat m-ar costa o consultatie la un medic dermatolog..si apoi, ma costa doar consultatia in sine..sau imi da si medicamentul? sau trebuie sa il cumpar eu singur, separat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Du-te si ia-ti trimitere de la medicul de familie si asa nu mai platesti nimic la dermatolog. Apoi daca ila e om de treaba iti poate da medicamentele ( daca e nevoie ) compensate si nu le mai platesti.
E vara, transpiri, e normal sa iti apara.
Incearca : Zynerit.

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

In jur e 50 de lei consultatia.dar cu trimitere de la medicul de familie e gratis. Tratamentul cel mai comun e Zyneritul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă o infuzie cu ceai de mușețel și îți trece.

| ccm1amy a răspuns:

Vara este normal ca sa apara cosuri. Trebuie sa iei trimitere de la medicul de familie pentru a avea consultatia gratuita, iar daca nu se plateste in jur de 50 de lei. Cel mai bine este sa te speli pe fata cu apa si SAPUN pentru ca aceste cosuri sa se usuce. Daca esti la varsta adolescentei nu trebuie sa folosesti creme deoarece ele o sa dispara de la sine.

| AdryShyAtat a răspuns:

Cu urina. Vorbesc serios! Iei un tampon de vata, il inmoi in urina ta si dupa aia tamponezi pe fata. Dupa ce a intrat in piele urina, te speli.