| alinutza4a a întrebat:

Cum pot scapa de febra musculara de la picioare? plssscrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Masajul si/sau plimbarile[mersul pe jos], alergatul, exercitii fizice ajuta muschii sa se relaxeze, iar durerea va trece mai repede:d Mie una imi place sa fac febra musculara, sunt cam masochistalaughing[joke]. Prin sport rezolvi totul:d

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cedează mai repede dacă faci câteva exerciții fizice ușoare. Ajută la relaxare și febra cedează.
Pa, pa.

| Andruşcă a răspuns:

Nu prea poti sa scapi rapid de ea...In orice caz trece de la sine in cateva zile. Daca nu faci sport si nu mergi pe jos pe distante mari iti trece cam in 3-4 zile maxim.

| Catalion a răspuns:

Mananca sanatos si mergi cel putin 30 de minute pe zi ca sa se obisnuiasca oasele cu efortul.

| Alexandra1304 a răspuns:

Poti scapa de ea cu mai multa miscarelaughingbig grin

| ioana_5244 a răspuns:

Mananca zahar.

| Crunky a răspuns:

Eu de obicei ca sa scap de febra musculara, luam o aspirina si faceam repaus cateva zile pana imi trecea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplehappy You can'thee hee

| vladutzzz199 a răspuns:

Pai in general febra musculara apare cand ti s-a inflamat muschii, adica e bine daca vrei sa ai muschi si sa arati bine, daca vrei sa nu mai ai febra si sa-ti lucrezi incontinuare muschii, trebuie sa alergi pana scapi de ea, la inceput e greu dar pe urma e usor, apropo febra musculara e primul pas pentru a face muschi si pentru a arata binewinking