| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de parul de pe burta? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca esti barbat mi se pare PATETIC. Esti barbat,' te tragi din maimute' e ceva normal sa ai par pe piept, burta, de asta suntem barbati, femeile sunt reprezentatul sexului frumos.
Daca esti femeie, ghinionul tau laughing
Si eu am ginecomastie, si nu fac mare tambalau din asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cu totii avem par pe corp, la fel ca toate celelalte mamifere. Exista, totodata, o mare varietate, in ceea ce priveste cantitatea de par de pe anumite parti ale corpulul. De exemplu, unii baieti/fete au par pe piept/sani si altii/altele nu au deloc, si trebuie sa se obisnuiasca sa traiasca cu asta. Te rog nu fi deprimat/a de acest lucru si nu incerca sa-l razi, pentru ca va creste la loc. Daca te ingrijoreaza parul de pe burta, atunci cand inoti gaseste-ti un costum dintr-o singura piesa, foarte sexi, care sa acopere zona respectiva(asta daca esti fata) Daca sunt doar cateva fire, ai putea sa incerci sa te epilezi cu ceara. Daca este foarte mult si nu numai acolo, ci si in alte parti ale corpului, atunci du-te la doctor, fiindca ai putea avea un dezechilibru hormonal.
Te pup!

| Strempel_Christian_1997 a răspuns:

Til Tai. Funda happy

| KaderDW a răspuns:

Epilator