| Wss7 a întrebat:

Cum pot scapa de transpiratia excesiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La efort susținut, se elimină apa din organism sub formă de transpirație.
Dacă consideri că este excesivă, mergi cel puțin până la medicul de familie pentru un consult, analize de sânge, imagistică, etc.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Asa e firea ta, organismul si te suporti la bine si la rau.

| costis a răspuns:

Incearca ceai de salvie. Insa nu-i rau ca transpiri, mai dai toxine afara.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Am auzit ca exista tratamente la unii functioneaza, du-te la medicul de familie si el te va trimite la medicul specialist care iti va spune ce se poate face

| Loora a răspuns:

Nu cred ca este ceva ce te-ar putea ajuta. Asa este organizmul tau. Asa elimini toxinele din organizmwinking! nu e nici o problema

| stefanfanu a răspuns:

Eu am auzit ca omul care transpira mult e sanatos, pentru ca elimina tixinele si se curata pielea.

| adelutza2000 a răspuns:

Da-te cu deodorant laughing

| andreiTFM a răspuns:

E simplu
daca transpiri excesiv corpul tau nu e obisnuit cu sporturile
trebuie sa faci multa miscare
nu conteaza daca transpiri...
daca zilnic alergi cel putin 1 ora dar intens corpul se va obisnui
SFAT SIGUR DE LA (prietenii mei) FOTBALISTI!