| Teodor239 a întrebat:

Salut, de ceva timp transpir din ce in ce mai mult si mai ales la fund, se vede prin pantaloni si ma deranjează. Cum as putea scăpa de transpirația excesivă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| pisciutza19 a răspuns:

Posibil sa ai o delegrare hormonala pentru care ar fi sa mergi la doctor dar daca zice ca nu ai nimic inseamna ca e doar ceva psihic si vei depasi asta in timp.

| Bloock a răspuns:

Presupun ca este din cauza emotiilor sau al stresului nu? Daca da, incearca sa te linistesti eventul sa bei un ceai de tei sau ceva sa te calmeze. Iar daca nu e din cauza asta poate fi din cauza matrialului/materialelor lenjeriei intime/pantaloniilor.

| alexandruenache a răspuns:

Cateva lucruri pe care le-ai putea incerca sunt reducerea pilozitatii in zonele afectate, igiena stricta si un aport suficient de lichide.