| pleasesaveme a întrebat:

Cum pot scapa de transpiratia excesiva? Funda! 1

Răspuns Câştigător
| andreeamihele a răspuns:

Dusul zilnic este absolut necesar pentru indepartarea bacteriilor de pe piele. Spala-te cu ajutorul unui burete de baie sau a unei bucati de panza moi, inmuiate in sapun - vor da rezultate mult mai bune in ceea ce priveste "anihilarea" bacteriilor decat mainile tale bine sapunite.

Este preferabil sa folosesti un sapun deodorant in locul celui obisnuit, deoarece lupta mai bine impotriva mirosului neplacut de transpiratie decat sapunurile clasice. Daca ai o problema serioasa cu mirosul, atunci "lasa-te la inmuiat" in cada timp de 15 minute sau mai mult.
Imbracamintea:
Acesta este un domeniu pe care oamenii il ignora sau il iau in considerare destul de superficial. Este vara, astfel incat hainele din bumbac subtire sunt la mare cautare. Cauta articole vestimentare lejere, care permit pielii si corpului sa respire mai bine decat daca ar fi incorsetate in haine stramte. In acest caz, transpiratia are loc sa "evadeze" si nu va facilita dezvoltarea bacteriilor.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Bea ceai de salvie, e eficient.Foloseste bicarbonat de sodiu(cel alimentar, se gaseste in orice magazin)dizolvat in apa, in paralel cu deodorantul spray. Numai bine.happy

| ranonim a răspuns:

Depinde de glande, asa ca nu ai ce sa-i faci. foloseste antiperspirant des, si cauta unul care sa ti se poriveasca