| sonia7026 a întrebat:

Cum pot scapa de urmele (semnele) lasate de cosuri? produse, tratamente... fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Hey! In primul rand, nu iti mai stoarce cosurile! Foloseste unguente care le usuca.In al doilea rand, singura solutie este sa renunti la alte creme de fata daca te dai cu unguent pentru cosuri.S-ar putea sa te iriti! Funda?:X

| Karelia123 a răspuns:

Si eu am foarte multe cosuri si iti recomand pudra de argila; se gaseste in farmacii la un pret convenabil si eu o folosesc; e foarte eficienta... fundita?

| Karelia123 a răspuns:

Si pasta de dinti este eficienta pui pe cos, lasi doar o ora si ti le usuca!

| Oanna96 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere o crema pentru asa ceva:X

o sa-ti treaca:X

| lightblueC a răspuns:

Foloseste zeama de lamaie. Tamponeaza locurile cu semne si in timp, ele se vor decolora in mod natural, si vei scapa de ele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nevoie sa folosesti ceva anume, vor trece complet de la sine in cateva luni(maximum 5). Daca-ti doresti neaparat sa folosesti ceva pentru a grabi putin trecerea acestora, fa masaj local cu crema de galbenele.