| Samy a întrebat:

Inca o intrebarebig grin.Cum pot scapa de urmele lasate de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Cred ca poti apela cu incredere la argila ( se pote cumpara de la farmacie ), care este si cicatrizanta; fa-ti o masca ( din apa si argila ), daca poti si zilnic sau la 2, 3 zile si stai asa 1/2 ora, dupa care speli fata si aplici o crema de galbenele si ai sa vezi ca rezultatele se vor vedea dupa cateva sedinte. Reusita maxima, Lucien.

| elyssa20 a răspuns:

Peeling chimic, tratament cu laser sau cu suc de lamaie, Pune sucul de lamaie intr-un recipient, imbiba o bucata de tifon in el si freaca tenul in fiecare seara, inainte de culcare. Dimineata trebuie sa te speli pe fata cu apa, iar seara s-o iei de la capat. Vei scapa de petele de pe fata, cosuri si alte urme lasate de acnee.kiss

| Gabystelistu95 a răspuns:

Cu un laser sau cu o crema cicatrizanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratament cu acid all-trans-retinoic (tretinoin - RetinA), microdermabraziune cu cristale de corindon, laser cu lumină fracţionată - Fraxel, comprese cu infuzie de brusture etc.
Toate cele bune!

| sweetlips a răspuns:

Buna! Si eu am avut o problema cu cosurile. Si mi-au trecut cat de cat urmele... Seara, ma spalam pe fata, si imi dadeam cu apa termala. Dupa o saptamana nu se mai cunosteau asa rau. Este bun si ceaiul de lamaie. Pa si sper sa-ti rezolvi problema!

| sh0by a răspuns:

Ori fond de ten ori trec ele cu timpul