| missbobo a întrebat:

Cum pot scapa de vanatai mai repede? funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stillhartu a răspuns:

Dupa o lovitura, pui imediat gheata intr-un prosop si tii pe piele. Dar niciodata sa nu pui direct gheata pe piele. E important sa nu tii compresa mai mult de 20 de minute. Poti face asta de mai multe ori pe zi, cu o pauza de 1 ora intre aplicari. Dupa ce ai tinut compresele reci cam 2 zile,, poti incepe sa pui comprese calde pe lovitura. Tot asa iei un prosop pe care-l uzi cu apa calda. Sau intr-un flacon de 0, 5 l pui apa calda, infasori flaconul intr-un prosop si il tii pe locul afectat.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anacolda a răspuns:

Cu tinctura de Thuja. Este in Plafar.
http://www.vindecarenaturista.blogspot.com

| Chrissy92 a răspuns:

De scapat nu prea cred, ca ai cum dar le poti acoperi cu fond de ten

| aryenutzaa a răspuns:

Pui pe vanataie o foaie de varza sau o felie de cartof si stai cu ea cateva o ora doua. Eu am incercat cu feli de cartofi si a trecut mai repede.

| AnnielaIoana a răspuns:

Foloseste un ungvent pe baza de heparina sodica.Il gasesti la orice farmacie.

| pix3L a răspuns:

O vanataie dureaza aproximativ o sapamana depinde cat este de mare aceasta. poate fi acoperita dar nu se poate sa se vindece imediat

| Elena_Elyss_1998 a răspuns:

Cu elicoplasm laughing

| Imp5k a răspuns:

Nu cred ca exista o astfel de cale. Organismul are propriile metode pentru regenerarea zonei si difera de la o persoana la alta happy.