| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa fara epilare cu laser si fara creme, ceara s-au penseta de perciunii si de parul din barba care mi-au crescut in urma unui tratament injectabil prescris de ginecolog? am facut 3 injectii cu progesteron si de atuncii mi-a crescut par in barba si perciuni iar pe obrazul sting i-mi ies 3 fire de par.sunt disperata de 3 anii jumatate ma pensez si asta la 2 zile! va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Te-ai facut BARBAT! big grin
Luat in serios: doza de hormoni ti-a activat / intarit unele functii "barbatesti", care sunt prezente si la femei, dar in masura redusa. Unul din aceste functii este cresterea parului. Ne-estetic, ce-i drept, dar este un efect colateral al tratamentului.
Trebuie insa stiut: cu cat tai barba mai des, cu atata creste si se intareste mai tare, se face mai vizibila!
Discuta problema cu un medic dermatolog bun, cu experienta in asemenea cazuri.